Ar ko atšķiras optiskais internets no parastā?

Optiskais internets no parastā interneta atšķiras ar datu pārraides tehnoloģiju. Parastais internets tiek nodrošināts ar esošo telefona vara kabeļu tīklu. Savukārt optiskais internets tiek nodrošināts ar pavisam jauna veida kabeļu tīklu. Šie kabeļi ir salīdzināmi ar stikla caurulītēm gumijas apvalkā.

Pa parastajiem metāla vadiem tiek sūtīts elektrisks impulss, savukārt pa optiskajiem kabeļiem tiek sūtīts gaismas impulss, kas nodrošina daudz lielāku datu pārraides apjomu īsākā laikā. Tātad, būtiskākais ar ko atšķiras optiskais internets un parastais internets ir datu pārraides ātrums, kas optiskajam internetam ir daudz lielāks.

Optiskais internets Latvijā ir spējīgs nodrošināt datu apmaiņas ātrumu līdz pat 500 Mbit/s, savukārt DSL internets Latvijā nevar nodrošināt datu apmaiņas ātrumu lielāku par 10 Mbit/s.

Optiskais internets ir salīdzinoši jauna datu pārraides tehnoloģija un tā prasa jaunu kabeļu tīklu nodrošinājumu, lai arī darbs pie to ierīkošanas notiek katru dienu, tomēr ir jāsaprot, ka vēl joprojām optiskais internets nav pieejams visiem, kas to vēlētos. Tomēr ir skaidrs, ka tuvākajā nākotnē optiskais internets būs pieejams visā Latvijas teritorijā, gluži vienkārši tādēļ, ka metāla vadu tīkls sevi jau ir tehniski izsmēlis un nespēj nodrošināt datu pārraides kvalitāti un apjomu, ko spēj optiskais internets.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *