Ātrākais interneta pieslēgums Latvijā – optiskais internets

Optiskais internets - ātrākais internets LatvijāOptiskais internets neapšaubāmi ir ātrākais interneta pieslēgums Latvijā. Šobrīd optisko internetu piedāvā tikai uzņēmums Lattelecom. Optikais internets ir pieejams Rīgā, Ogrē, Liepājā, Daugavpilī un citās Latvijas pilsētās. Ja tavā pilsētā vēl nav pieejams optiskais internets, tad tu par to vari nobalsot Lattelecom mājas lapā.

Ar ko tad optiskais internets ir tik īpašs?

Viennozīmīgi ar ātrumu. Optiskais internets nodrošina interneta ātrumu līdz pat 500 Mbit/s. Proti, piemēram, ja gribi lejupielādēt filmu, kuras izmērs ir 700 MB, tad filma tiks lejupielādēta apmēram 12 sekundēs (teorētiski). Pa to laiku, kamēr lejupielādēsies filma, varēsi pagatavot sev saldējuma kokteili, un tad jau varēsi skatīties filmu.

Salīdzinot cenas ziņā optisko internetu ar parasto DSL interneta pieslēgumu, cenas atšķirība nav tik liela kā var domāt. Piemēram, DSL interneta pieslēgums līdz 10 Mbit/s cena sākot ar 6.95 Ls mēnesī , bet optiskais internets ar ātrumu līdz 200 Mbit/s cena ir sākot ar 9.98 Ls mēnesī. Līdz ar to cenas nav tik ļoti atšķirīgas. Domājot ilgtermiņā, optiskais internets ir izdevīgāks nekā DSL interneta pieslēgums. Optiskajam internetam ir lielāks ātrums gan lejupielādei, gan augšupielādei. Tev vairs nebūs jānīkst pie datora, kamēr atvērsies mājas lapa vai lejupielādēsies filma.

Kāpēc tad optiskajam internetam ir tik liels ātrums ? Parastajam interneta pieslēgumam (DSL) elektrisks impulss tiek raidīts pa vara vadiem. Bet optiskajam internetam signāls (gaismas impulss) tiek sūtīts pa šķiedras kabeļiem. Šie šķiedras kabeļi nodrošina daudz lielāku datu pārraides apjomu īsākā laikā. Tātad optiskais internets ir spējīgs nodrošināt interneta ātrumu līdz pat 500 Mbit/s, savukārt vara vads ir spējīgs nodrošināt ātrumu tikai līdz 10 Mbit/s.

Optiskais internets ir sācis savu uzvaras gājienu! Mūsdienās visas tehnoloģijas attīstās tik strauji, ka nav iespējams visam izsekot līdzi. Ja tev mājas vēl nav optiskā interneta pieslēgums, tad meklē iespējas, kā to izdarīt. Tas ir tavs labākais ieguldījums interneta nākotnē.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *