Kam ir svarīgs interneta pieslēguma ātrums?

Optiskais internets

Interneta pieslēguma ātrums un cena ir noteicošie faktori vairumam cilvēku, izvēloties interneta pieslēgumu. Katrs no mums ir sastapies ar tādu situāciju, kad interneta ātrums ir tik lēns, ka apnīk gaidīt kamēr atvērsies mājas lapa. Toties interneta provaideri, sola un reklamē, ka viņu piedāvātais interneta pieslēgums ir vislabākis, kas tirgū ir pieejams. Kā tad nekļūdīties lielajā klāstā un izvēlēties tiešām labu un sev piemērotu interneta pieslēguma veidu!

Tātad, kā zināt, cik ātru interneta pieslēgumu ir jāizvēlas? Tas ir atkarīgs kādiem mērķiem tu gribi lietot internetu. Ja tev internets ir vajadzīgs tikai, lai lasītu jaunākas ziņas, e-pastus, vai skolas vajadzībām, tad tev derēs interneta pieslēgums ar nelielu ātrumu. Toties, ja tu lieto intvernetu ikdienā, piemēram, lejupielādē filmas, spēlē spēles, kā arī darba vajadzībām, tad būs nepieciešams stabils, ātrs un kvalitatīvs interneta pieslēgums.

Neliels piemērs un izskaidrojums par interneta pieslēguma ātrumu.

Piemēram, esi izvēlējies interneta pieslēgumu ar ātrumu 5Mbit/s. Tas nozīmē, ka vienā sekundē no interneta tiek nolasīts datu apjoms, kas vienāds ar 5/8 MB (megabaitiem), jeb 640 KB (kilobaiti). Citiem vārdiem sakot – viena dziesma mp3 formātā vidēji ir ap 5MB, proti, šo dziesmu lejupielādēsi (5*1024)/640 = 8 sekundēs. Labas kvalitātes filmas izmērs vidēji varētu būt ap 1.5 GB (gigabaiti). Šo filmu lejuplādēt varēs (1.5*1024*1024)/640 = 2458 sekundēs, jeb 41 minūtē. Ja kvalitāte sliktāka, pat vēl ātrāk.

Interneta pieslēgums ar ātrumu līdz 2 Mbit/s, ideāls tādā gadījumā, ja nav svarīgs liels interneta ātrums, kā arī nesūti un nesaņem liela apjoma datus, tad tieši tāda veida pieslēgums ir piemērots tieši tev.

Mērvienības, kādās izsaka interneta pieslēguma ātrumu, ir kilobiti sekundē (Kb/s)

  • kilobaiti sekundē (KB/s), 1 kilobaits = 8 kilobiti
  • megabiti sekundē (Mb/s), 1 megabits = 1024 kilobiti

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *