Kā pārbaudīt interneta ātrumu?

Interneta ātrumu nosaka vairāki faktori, piemēram, kāds ir jūsu pieslēguma  veids (mobilais, DSL, optiskais internets u.c). Līdz ar to interneta ātruma amplitūda var būt ļoti liela – sākot no 1 Mbit/s (mobilais internets) līdz pat 500 Mbit/s (optiskais internets).

Dažbrīd provaideri mēdz izmantot cilvēku nezināšanu, proti, piedāvātā interneta ātrums ir lēnāks, nekā ir solījuši. Par to, kā provaideri muļķo savus klientus, var noklausīties šeit Baltkom Mežonīgais Internets: 1Gbit/s = 100 Mbit/s.

Lai izvairītos no tādām kļūdām, katrs interneta lietotājs var pats pārbaudīt, kāds ir viņa pieslēguma interneta ātrums. Pirms veicat interneta ātruma pārbaudes testu, vēlams ir izslēgt ārā visas liekās programmas, kas patērē interneta resursus (skype, citas atvērtās mājas lapas, u.c). Liekie pārlūki var pazemināt interneta ātruma mērījumus.

Populārākā vietne, kur var izmērīt interneta ātrumu ir Speedtest.

Speedtest.net ir vietne, kurā tiek veikta vismodernākā interneta platjoslas pārbaude. Šis ir bezmaksas pakalpojums, kurā ikviens interesents var pārbaudīt kāds patiesībā ir interneta ātrums.  Izmantojot šo pakalpojumu var arī apskatīt pakalpojumu darbības vēsturi, pēc tam koplietot un salīdzināt ar citiem  rezultātiem. Šajā vietnē ikmēnesī tiek testēti interneta ātrumi apmēram 50 miljonu reižu. Testēšanu var veikt vairākas reizes, bet katru reizi iegūtais rezultāts būs gandrīz tāds pats (ar minimālām izmaiņām).

Vēl viena vietne, kurā var testēt interneta ātrumu – Pcnineoneone. Šīs vietnes pamatprincips ir tāds pats kā Speedtest, tikai te varbūt neliela rēķināšana no kilobaitiem (KB) uz megabitiem (Mb), kas daudziem lietotājiem var sajaukt galvu. Līdz ar to šī vietne nav īsti piemērota tiem, kas ne līdz galam orientējas interneta ātruma mērvienībās.

Kā arī Latvjā ir sākusi darboties Sabiedrisko Pakalpojumu Regulēšanas komisijas mājas lapa, kurā arī var parbaudīt internata ātrumu SPRK.

Tagad, pirms slēgt līgumu ar provaideriem par interneta pieslēgumu, būtu ietecams pārbaudīt, kāds patiesībā ir interneta ātrums. Ja uzrādītais ātrums ir mazāks nekā sola provaideri, tad, lai taupītu savu naudu un nervus, izvēlies citu provaideri vai pieslēguma veidu.

Kad esi pārbaudījis savu interneta ātrumu, ņem līgumu un skaties vai solītie skaitļi atbilst realitātei. Ja skaitļos ir liela atšķirība, tad tev ir visas tiesības iet un sūdzēties savam provaiderim, kā arī lauzt līgumu bez līgumsodiem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *