Kādi ir interneta pieslēguma veidi?

Pieslēguma veidus var izdalīt divos veidos:

  • īslaicīgie pieslēguma veidi;
  • pastāvīgie pieslēguma veidi.

Pie īslaicīgiem pieslēguma veidiem pieder – iezvanpieeja un mobilais internets.
Savukārt, pie pastāvīgiem veidiem pieder – kabeļinternets, optiskais un DSL internets.

Par katru no viediem parunāsimm sīkāk.

Iezvanpieeja – Visvienkāršākais un pieejamākais interneta ieslēgums. Pieslēgšanās internetam notiek pēc interneta pakalpojumu sniedzēja konkrēta tālruņa numura uzgriešanas.  Šis pieslēguma veids bija ļoti populārs, kad tikai internets sāka parādīties Latvijā. Pieslēguma veids piemērots tiem, ja internetam ir jāpieslēdzas uz neilgu laiku. Datoru ar tālruņa līniju savieno ar modemu. Modems tiek pievienots  tālrunim paredzētajā ligzdā. Modema pieslēgšana netraucē izmantot tālruni parastajām sarunām, taču, kad būs pieslēgts internets tālruni sarunām izmantot nebūs iespējams. Šī internet pieslēguma  mīnuss ir samērā lēnā darbība, jo to nosaka tālruņa līnijas un centrāles datu caurlaides spēja.

Mobilais internets – šo interneta pieslēguma veidu var izmantot gandrīz jebkurā Latvijas teritorijā, kā arī braucot ceļojumos. Pilsētā interneta pieslēguma  ātrums ir apmēram 1-3Mbit/s. Šī pieslēguma mīnus ir ierobežots datu pārraides apjoms mēnesī. Kad tas tiek pārsniegts, ir jāmaksā par katru nākamo pārtērēto MB, vai arī tiek samazināts interneta ātrums.

Kabeļinternets –  interneta pieslēgums,  kuru ir jau paspējuši attīstīt, tāpēc provaideri ir spējīgi piedāvāt klientiem nosacīti ātru un lētu internetu. Lielākoties ir  pieejams pārsvarā daudzīvokļu namos, līdz ar to tiek piedāvāts internet ātrums no 20-100Mbit/s. Tomēr arī šim interneta pieslēguma veidam ir savi mīnusi. Viens no tiem – ne vienmēr piedāvātais ātrums (par kuru tiek maksāts) – tiek sasniegts un, ne vienmēr kvalitatīvi strādā. Bieži vien darba dienu vakaros, kad visi mājas iedzīvotāji ir atbraukuši mājas, internets, tīkla pārslodzes dēļ, samazina ātrumu vai arī sliktākajā gadījumā pazūd pavisam.

Optiskais internets – pēdējā laikā šis interneta pieslēguma veids ir sācis savu uzvaras gājienu! Optiskā interneta ātrums ir līdz 500 Mbit/s.  Šis ātrums pieejams pateicoties optiskajam signālam, kas spēj pārvietot daudz lielāku datu apjomu vienā laika vienībā, kā jebkurš cits interneta pieslēguma veids. Vietās, kur optiskais internets ir ievilkts, pieslēguma ātrums pamatā ir līdz 100 Mbit/s vai 200 Mbit/s.

DSL internets – ir viens no visstabilākajiem un pieejamākajiem interneta pieslēguma veidiem. Šis interneta pieslēguma veids atšķiras no citiem ar to, ka to var pieslēgt praktiski visur. Šī pieslēguma veida lielākaie plusi ir tā stabilitāte, pieejamība, tas ir salīdzinoši lēts un pietiekoši ātrs internets (līdz 10Mbit/s), līdz ar to var veikt visas nepieciešamās darbības interneta vidē.

Latvijā ir pieejami dažādi interneta pieslēguma veidi, katrs var izvēlēties sev piemērotāko un izdevīgāko.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *