Latvijas lielākie interneta provaideri, to raksturojums

Latvijā ir apmēram 60 interneta provaideri. Ne visi provaideri ir spējiīgi sniegt savus pakalpojumus visā Latvijas teritorijā. Līdz ar to konkrētā pilsētā provaideru skaits varbūt visai niecīgs, un izvēlēties nav no kā – jaņem, kas ir.
Visus neuzskaitīšu, bet toties aprakstīšu, kādi ir lielāki interneta provaideri Latvijā.


Pārliecinoši pirmo vietu šajā sarakstā ieņem telekomunikāciju uzņēmums Lattelecom. Telekomunikāciju tirgū ir pārliecinošs līderis. Lattelecom nodrošina savus pakalpojums gandrīz visā Latvijas teriotrijā. Kā arī piedāvājumu klāsts ir visai plašs – sākot ar telefona pieslēgumu, kur Lattelekom tīklā var runāt bez maksas, un beidzot ar optisko internetu ar ātrumu līdz 200 Mbit/s, kurš ir jau pieejams Rīgas centrā, kā arī mikrorajonos. Lattelecom priekšrocība ir, ka ikvienam ir iespēja kombinēt, kādus pakalpojumus grib pirkt, vai nu tikai telefons +TV, internets + TV vai vienkārši internets + telefons, kā arī citus pakalpojumus. Iespējas ir plašas, kā arī cenas ir ļoti draudzīgas un pieejamas katram. Lētākais pakalpojums, ko piedāvā Lattelecom ir virszemes televīzijas piedāvājums tikai par 3.53 Ls/mēnesī – bez līguma saistībām!

Baltcom piedāvā dažādus pakalpojumus to starp arī internetu un televīziju. Piedāvājumu klāsts ir samērā mazs. Tāpat kā Lattelecom piedāvā arī komplektu, diemžēl tikai vienu. Šajā piedāvājumā ietilpst gan televīzija, gan internets, gan telefonsakari (Baltkom tīklā bezmaksas). Mīnuss – netiek pateikta uzreiz cena, tā ir cītīgi jāmeklē. Baltcom piedāvā internetu, kura ātrums ir līdz 100 Mbit/s, un cena par šo pakalpojumu ir 12.20 Ls mēnesī.

Izzi arī ir viens no vadošajiem pakalpojumu sniedzējiem telekomonikāciju jomā. Šis uzņēmums piedāvā – mājas pakas, internetu, televīziju mājas telefonu kā arī mobilos sakarus. Ir pieejamas septiņas mājas pakas, kurās ir ietverti dažādi pakalpojumi, sākot ar – viss iekļauts (tv+telefons+internets), beidzot ar – mājas paka “TV+ internets”. Salīdzinot cenas ar citu uzņēmumu cenām, Izzi krasi ne ar ko neatšķiras. Lētākais piedāvājums – mājas paka (TV+internets) abonēšanas maksa mēnesī ir 13.61 Ls.

Triatel Latvijas tirgū darbojas jau vairāk nekā 10 gadus. Atšķirībā no pārējiem uzņēmumiem, Triatel piedāvā tikai interneta un mobilā interneta pieslēgumus. Šis uzņēmums ir pimais uzņēmums Baltijā, kas sāka piedāvāt 3G jeb trešās paaudzes mobilos sakarus.  Piedāvā ātrgaitas bezvadu internetu, interneta ātrums  līdz 3.1 Mbit/s, pozitīvi ir tas, ka pieslēdzot internetu nav jāvelk kabeļi vai tālruņa līnijas, jo internets ir bezvadu! Tas pats attiecas uz mobilo internetu – internta ātrums ir tāds pats – līdz 3.1. Mbit/s.

Interneta provaideri piedāvā daudz un dažādu pakalpojumu, izvēlies tikai labāko!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *