Mobilais vai parastais internets?

Internets nenoliedzami ir iegājis ikviena cilvēka dzīvē. Reti kurš savu dzīvi ir spējīgs iedomāties bez interneta. Interneta nozīme ir pieaugusi arī uzņēmējdarbībā. Šajā rakstā sīkāk tiks aprakstīts, kas ir mobilais internets un parastais internets.

Mobilais internets ir ideāls tādā gadījumā, ja tev ir jābrauc kādos ceļojumos, izbraukumos vai vienkārši tev nav pieejams parastā interneta pieslēgums. Citiem vārdiem sakot, mobilais internets ir bezvadu internets, kuru tu vari lietot jebkurā vietā. Mobilā interneta piedāvājumu ir samērā daudz. Mobilo internetu piedāvā tādi uzņēmumui kā LMT, BITE, Triatel u.c. Katrs piedāvā savus nosacījums par mobilo internetu. Piemēram, BITE piedāvā mobilo internetu divos veidos – priekšapmaksu un pieslēgumu. Priekšapmaksa ideāli der tādos variantos, kad internets nepieciešams tikai uz kādu noteiktu laiku. Izmaksas šādam pieslēguma veidam ir sākot no 0.30 Ls/h, ar ātrumu līdz 0,5 Mbit/s. Savukārt pieslēgums sākot ar 2.01 Ls mēnesī un iekļautais datu apjoms 1 GB, ja tiek pārsniegts limits, tad par katru nākamo iztērēto MB ir jāmaksā papildus 0.02 Ls.

Parastais internets ir saprotams kā interneta pieslēgums mājās. Arī šis pieslēguma variants var būt bezvadu internets. Vienīgais, lai mājas būtu bezvadu internets, ir nepieciešams pievilkt kabeli, ar kuru tiks savienots modems, kurš savukārt tiks savienots ar rūteri. Parasti visiem portatīvajiem datoriem tiek iebūvēts arī wireless, bet wireless adapteris ir pieejams arī stacionārajiem datoriem. Līdz ar to, ja tev mājas ir bezvadu internets, tu vari to lietot sēžot savā pagalmā, virtuvē vai jebkurā vietā, kur vien ir pārklājuma zona. Bezvadu internetam mājas ir vairākas  priekšorcības, pirmā, ka to var lietot vairāk nekā viens lietotājs. Līdz ar to, katrs internetā var darboties neatkarīgi no otra. Otra, salīdzinot ar mobilo internetu, parastais internets ir krietni vien izdevīgāks, jo tiek piemērota fiksēta mēneša maksa, kā arī datu apjoms nav ierobežots. Cena šādam pieslēguma veidam var būt dažāda sākot no 3 Ls abonēšanas maksa mēnesi, ko piedāvā Lattelecom.

Līdz ar to, ja tu mājas gribi patstāvīgu intereta pieslēgumu, tad labāk izvēlies parasto internetu. Bet, ja tev nepieciešams internets tikai kādam noteiktam īstermiņa mērķim, kur nav iespējams pieslēgties pie interneta, tad noteikti izdevīgāks ir mobilais internets.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *